29 Ocak

2018

Mayonezle yapılacak saç bakımı hem saçlar için sağlıklı hemde hazırlanması kolay olacağı için sizi yormayacaktır.

Başta yumurta olmak üzere mayonez içinde bulunan maddeler boyadan ve güneşten yıpranan saçların, yumuşamasını ve kırılmasını azaltacaktır. Mayonezi direk saçınıza sürüp bekleyebilirsiniz yada yumurta zeytinyağı gibi maddelerle karıştırabilirsiniz

Mayonezle hazırlann saç maskeleri saçınızın yıpranma durumuna göre kullanılabilir boyadan ve güneşten çok fazla yıpanmış birsaçınız varsa 3-4 hafta boyunca haftada bir kere kullanabilirsiniz.

Mayonezle saç bakımı için gerekli maddeler

3-4 kaşık mayonez, 1 yumurta, 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı. Zeytinyağı yerine badem yağı, jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı veya hiçbirini bulamadıysanız bebe yağı kullanabilirsiniz.

Mayonez ve yumurtayı dolaptan çıkardıysanız oda sıcaklığına gelmesi için biraz bekletin. Yumurtayla mayonezi karıştırırken azar azar zeytinyağı ekleyip karıştırmaya devam edin. Saçlarınızın kuruluğuna göre zeytinyağı miktarını artırabilirsiniz. Karışım hazır olunca saçlarınızı ıslatın ve fazla suyu havlu ile alın. Maskenin saçınızın her bölgesine uygulandığından emin olmak için saçlarınızı büyük tutamlara ayırabilirsiniz. Parmak uçlarınızla saç derisine masaj yaparken karışımın saç köklerine gitmesini sağlayın. Bu masajın 10 dakika yapılması yeterli olacaktır. Geriye kalan karışımı köklerden uçlara doğru sürün. Özellikle saç uçlarınızın bu karışımla kaplandığından emin olun. Maskeyi iyice sürdükten sonra saçlarınızı başınızın üzerine toplayın ve duş bonesi takın.
Mayonez karışımın saçınızda etkisini göstermesi için 2 saat kalmasını sağlayın. Bu süreden sonra saçlarınızı ılık olan suyla yıkayın. Eğer sampuanlamanız gerekmiyorsa şampuanlama işlemini ertesi güne bırakın.

Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapalı

Yorum Yapın !