Solgun görünen saçlardan, kaşıntılı saç derisinden şikayetiniz varsa hindistan cevizi yağı sizin için doğru çözüm olabilir.

Hindistan cevizi yağı saç derisini yumuşatır saçlarınızı kalınlaştırarak daha parlak ve doğal görünüme kavuşmalarını sağlar. Uzun bir süredir saç bakım ürünlerinde kullanılan bu yağı evinizde kolayca yapabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağıyla Saç Bakımı

Sağlıklı saçlar için öncellikle saç derisinin sağlıklı olması gerekiyor. Saçınızda kullandığınız saç spreyi,jöle, wax ve benzeri ürünler zamanla saç derisini yıpratır ve saç derisinde birikime yol açabilir. Eğer bu birikim düzenli olarak temizlenmezse zamanla kepeğe dönüşebilir, kaşınma sonucu saç kökleri zayıflar ve koparak dökülme riski fazlalaşır. İşte bu ve benzeri sorunlar için hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Hindistan cevizi yağı saç derisini yumuşatır ve bu birikimleri temizler.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Öncelikle saçlarınızı şampuanlayın ve ılık suyla yıkayın. Banyodan veya duştan sonra havluyla fazla suyu saçınızdan alın. 1 yemek kaşığı ile hindistan cevizi yağını avucunuza alın ve avucunuzda yayılmasını sağlayın. Yağ miktarı saçın uzunluğuna göre değişebilir. Önce saç derisine parmak uçlarınızla masaj yapın ve sonra yağı saçlarınızın ucundan köküne kadar yedirin. Yağın saça ve saç derisine iyiceişlemesi için plastik bir bone takabilirsini. 1 Saat bekletin ve saçınızı ılık su ve şampuan yardımı ile durulayın.

Haftada bir kere bu uygulamayı yaparsanız 3-4 hafta sonra etkilerini görmeye başlayacağınızdan şüpheniz olmasın.

Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapalı

Yorum Yapın !