Argan yağı donuk görünen saçları kısa sürede parlatarak doğal bir görünüm verir.

Argan yağı, argan ağacı meyvesinin çekirdeğinden elde edilen doğal bir yağdır. Yüzyıllardır kuzey afrikada sağlıklı saçlar için kullanılır. Son yıllarda şampuan ve sabunlarda da kullanılan argan yağını aktarlarda bulabilirsiniz. Ancak argan yağının fiyatının düşmesi için başka bitkisel yağlarla da karıştırıldığını bu yüzden % de 100 argan yağı olmasına dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Argan yağının faydaları arasında yıpranmış saçları onarması, koparak dökülmelerin önüne geçmesine kırıkları azaltması sayılabilir.

Saç Bakımında Argan Yağının Faydaları

Argan yağı donuk görünen saçları kısa sürede parlatarak doğal bir görünüm verir. Jojoba yağı ile aynı özelliklere sahip argan yağı kısa sürede bu yağın yerini almıştır çünkü argan yağı ile yapılan bakım daha kısa ve sağlıklı olmaktadır.
Saçı doğal birşekilde besler karışmasını ve kabarmasını engeller
Saçların köklerine ulaşır bu sayede fön ve fırça sırasında koparak dökülmeleri engeller.

Argan Yağının Saça Uygulanması

Argan yağının doğru sonuçlar verebilmesi için saça uygun olarak uygulanması gereklidir. Yağı banyodan ve duştan hemen önce uygulayabilirsiniz. Argan yağını avuç içinize alın saçın ucundan köklerine kadar yedirerek uygulayın. Parmak uçlarınızla saçınıza masaj yapın yapın ve eşit miktarda saçınızda yayılması içi ngeniş uçlu bir tarak kullanabilirsiniz. Daha sonra saçınızı havlu ile sarın havluyu sarmadan önce ıslatırsanız saçınıza daha iyi nüfuz eder. Argan yağını banyodan sonrada kullanabilirsiniz. Fazla suyu havlu ile aldıktan sonra tarağın ucuna birkaç damla damlatırsanız yeterli olacaktır.

Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapalı

Yorum Yapın !